خدمات استخر در زعفرانیه

DR  POOL  GROUP

 

گروه دکتر استخر

مشاوره ، بازدید ، کارشناسی

بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی

عیب یابی ، سرویس دوره ای  

کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های : 

پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، جکوزی آبنما 

تونل مه ، حمام سنتی ، حمام ترکی

سونا خشک ، سونا بخار ، سونا نمک ، سونا برف در ایـران

 

کنترل رطوبت در استخرهای شنا

مقدار آب تبخیری از یک استخر شنا‌ ، موضوع مورد بحث در سال‌های اخیر بوده‌است‌ ، 

چراکه تبخیر اندازه گیری شده از بسیاری از استخر‌ها به ندرت با مقادیر محاسبه شده همخوانی داشته‌است‌. 

برای دستیابی به همخوانی بهتر بین محاسبات و مقادیر اندازه گیری شده‌ ، سازندگان رطوبت گیر استخر‌های شنا ضرایب فعالیت را با توجه به نوع استخر‌ها ساختند‌. 

ضرایب فعالیت محاسبه تبخیر را میسر میسازد به گونه‌ای که تبخیر خالص زمانی که سطح استخر مواج باشد و قطرات آب توسط شناگر‌ها به بیرون پاشیده میشوند به طور قابل توجهی افزایش مییابد‌. جکوزی حجم جکوزی در مقایسه با استخر شنا بسیار کمتر است اما درجه حرارت آب داخل جکوزی بسیار گرم‌تر است (‌103 درجه فارنهایت یا 4/39 درجه سانتی گراد‌) و لذا بار رطوبتی آن قابل توجه خواهد بود‌. 

گاهی اوقات به لحاظ بالا بودن بار تبخیر‌، طراح از یک هواکش تخلیه کوچک روی جکوزی استفاده میکند که به صورت دائمی در حال کار است‌. این روش نتایج زیر را در بر خواهد داشت‌: • با تخلیه هوای مرطوب حامل روغن‌های بدن‌، امکان کثیفی و گرفتگی کانال‌های هوا و تجهیزات رطوبت گیر کاهش خواهد یافت‌. • هوای به شدت مرطوب از کانال‌های برگشت هوا دور میشود و امکان خوردگی، تقطیر و زنگ زدگی و کانال‌های هوا را کاهش میدهد‌. • تماس محوطه استخر به صورت مداوم تحت یک فشار منفی قرار میگیرد که این احتمال تقطیر در حفره‌های ساختمان را کاهش خواهد داد‌. 

تعویض هوا انجمن مهندسین گرمایش‌، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا (‌تعویض هوا برای دستیابی به کیفیت قابل قبول هوای داخل‌) پیشنهاد میکند که مقدار هوای تازه 15 فوت مکعب در دقیقه (‌7 لیتر در ثانیه‌) به ازای هر فوت مربع سطح استخر محوطه اطراف آن (‌02/0 لیتر در ثانیه بر مترمربع‌) در نظر گرفته شود‌. نفوذ هوا در ساختمان‌های عمومی عادی بار رطوبتی ناشی از نفوذ هوا بسیار زیاد است‌. 

هنگام بارش باران و وزش توفان‌ ، در بسیاری از ساختمان‌ها نشت هوا به صورت آزاد مشاهده میشود اما در مورد محوطه استخر‌های شنا‌، توصیه میشود که دیوار‌های خارجی و سقف به صورت هوابند ساخته شوند‌. باید توجه داشت که مانند هوای تازه‌، هوای نفوذی نیز در طول ماه‌های سرد درصورتی که هوای ورودی خشک باشد مانند رطوبت گیر عمل خواهد کرد‌. 

 

با ما تماس بگیرید

 

تلفکس :          02143850311               02195118234            

همراه :     09121978874      09130137157       09163661255     

 

WWW.DRPOOL.IR 

WWW.DRESTAKHR.IR 

DRPOOL.IR[at]GMAIL.COM 

DRESTAKHR[at]GMAIL.COM 

 

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان

آدرس دفتر مرکزی : تهران  ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

گروه دکتر استخر زیر مجموعه  و دپارتمان خدمات گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : مجری مجاز استخر سونا جکوزی در ایران و کشورهای همجوار میباشد

اطلاعات تماس

تهران : میدان جمهوری ، برج اداری تجاری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410 نمایش شماره تماس

تومان 1,000,000

فری تاپ

کپی رایت 2021 | قوانین و مقررات سایت
تمامی حقوق وب سایت متعلق به دارکوب می باشد.